Metoda Direct

DLL-300x202Metoda Direct to nowoczesne wcielenie metody bezpośredniej, która ewoluowała wraz z rozwojem metodyki, a także potrzeb i oczekiwań uczniów. Metoda bezpośrednia jest szybka i skuteczna, pozwala każdemu osiągnąć bardzo dobre rezultaty.

Kurs metodą bezpośrednią Direct Method to nowoczesny i szybki sposób nauki języka. W metodzie bezpośredniej szczególny nacisk kładzie się na praktyczną naukę języka obcego. Konwersacje zajmują aż 95% czasu lekcji. Materiał wprowadzany jest w formie licznych pytań i odpowiedzi – w ten sposób poznaje się struktury językowe, gramatykę i nabiera się umiejętności komunikowania w nowym języku. Metoda uczy nie tylko mówienia, ale także myślenia w języku obcym. Intensywny tryb zajęć pozwala angażować każdego uczestnika i zapobiega dekoncentracji. Tajemnicą skuteczności tej metody są regularne powtórki, od których rozpoczyna się każdą nową lekcję. Dzięki temu słuchacze utrwalają przerabiany materiał i wykształcają u siebie automatyczny odruch odpowiadania w języku angielskim.

Dorośli Direct - oferta

[ytplayer id=4292]

Naturalny proces

Metoda Direct naśladuje naturalny proces nauki języka, czyli taki, w jaki uczą się dzieci języka ojczystego. Najpierw uczymy rozumienia ze słuchu i mówienia, a dopiero potem czytania i pisania, stąd w metodzie dominują konwersacje. Pozwala to rozwinąć odpowiednie odruchy językowe i wykorzenić nawyk myślenia po polsku i tłumaczenia na język obcy, który bardzo utrudnia rozumienie ze słuchu i mówienie w naturalnym tempie.

Przełamanie bariery językowej

Metoda bezpośrednia kładzie duży nacisk na praktykę i pracę ustną – słuchanie i mówienie. Uczniowie zaczynają mówić w obcym języku już od pierwszych zajęć, a około 95% lekcji to praca ustna z lektorem, polegająca na kontrolowanym dialogu, w którym lektor zadaje pytania w oparciu o wprowadzone wcześniej słownictwo oraz zagadnienia gramatyczne. W ten sposób nowy materiał jest ćwiczony zarówno w praktyce jak i w odpowiednim kontekście. Najlepszym sposobem nauki języka jest po prostu mówienie nim. Słuchacze biorą aktywny udział w zajęciach, odpowiadając na pytania nauczyciela w pełnej formie tak, aby wydłużyć czas mówienia oraz ćwiczyć jak najwięcej słów i struktur gramatycznych.

Powtórka matką nauki

Regularne powtórki materiału sprzyjają zapamiętywaniu nowych słówek i konstrukcji gramatycznych oraz wyrabiają nawyk płynnego mówienia. Zaplanowany system powtórek wpisany w metodę Direct sprawia, że uczeń ma kilkukrotny kontakt z każdą partią materiału – poczynając od powtórki na początku każdej lekcji, poprzez czytania i lekcje gramatyczne, aż do powtórzenia większej całości przed egzaminem. Dzięki temu słuchacze zapamiętują szybko i na długo duże ilości nowego słownictwa i gramatyki.

Nie ma czasu na nudę

Szybkie tempo mówienia i prowadzenia zajęć przez lektorów sprawia, że uczeń nie ma czasu się nudzić, co z kolei sprzyja koncentracji i lepszemu zapamiętywaniu, a dodatkowo uczeń oswaja się z naturalnym tempem mówienia.

Szybsze efekty

Maksymalne wykorzystanie czasu lekcji sprawia, że możemy przerobić więcej materiału na zajęciach, a co za tym idzie przyspieszyć naukę.

Brak zadań domowych

Ponieważ Metoda Direct opiera się na konwersacjach, większość pracy odbywa się na zajęciach i nie ma zadań domowych. Studentom chcącym pracować także w domu oferujemy bezpłatny dostęp do platformy e-learningowej.

Wybierz język dla siebie

Metodą Direct możesz uczyć się języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i francuskiego.

Przyjdź na lekcję próbną i przekonaj się sam, jak działa Metoda Direct!

W cenie kursu otrzymasz

  • test i rozmowę kwalifikacyjną
  • stronę internetową stworzoną dla Twojej grupy na platformie e–redbus
  • indywidualne konsultacje z lektorami na życzenie
  • certyfikat ukończenia kursu
  • kontakt e-mailowy z lektorami (przesyłanie prac domowych, sprawdzanie esejów, dodatkowa pomoc)
  • mnóstwo dodatkowych materiałów edukacyjnych

Poziom: A1-C2

Grupy 5-8 osób

Cena kursu (140×45 min.): 4380 zł

Cena za miesiąc (2×90 min): 438 zł

Cena kursu (60×60 min.): 3480 zł

Cena za miesiąc (2×60 min.): 348 zł

Kursy Direct organizowane są na poziomach A1-C2

Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 90 min.

140 jednostek lekcyjnych

Zajęcia prowadzone są w grupach 5-8 osobowych

lub

Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 60 min.

Czas realizacji 80 godzin lekcyjnych

Zajęcia prowadzone są w grupach 5-8 osobowych

Opinie:

DIANA, LAT 26

„Jestem bardzo zadowolona i usatysfakcjonowana poziomem i sposobem nauki. Kadra nauczycielska jest bardzo profesjonalna. Należy również dodać, że w szkole językowej RED BUS School panuje bardzo domowa atmosfera, co przekłada się na chęć uczęszczania na dalsze zajęcia”.

DIANA, LAT 26

OLAF, LAT 35

,,Nacisk na mówienie po angielsku, ograniczenie mówienia po polsku do minimum. Małe grupy, miła atmosfera.”

OLAF, LAT 35

ALEKSANDRA

,,Opinia pozytywna. Nie mam żadnych zastrzeżeń – nauczyciele bardzo dobrzy, sale odpowiednie i bardzo miłe. Polecam.

ALEKSANDRA

BARBARA, LAT 52

„Jestem bardzo zadowolona ze szkoły języka, nauczanie języka angielskiego odbywa się bardzo profesjonalnie, nauczyciele są profesjonalistami. Poleciłabym każdemu szkołę językową RED BUS School w 100%”.

BARBARA, LAT 52

AGATA

„Charakter zajęć odpowiada moim oczekiwaniom, to, że zajęcia w 90% polegają na ciągłym rozmowom, powoduje przełamanie bariery językowej oraz bardzo utrwala mowę w obcym języku”.

AGATA

DOMINIKA

,,Przyjazna, miła atmosfera. Plusem jest kameralna grupka (do siedmiu osób). Metoda oparta ma konwersacji jest bardzo skuteczna. Lektorzy tłumaczą cierpliwie gramatykę oraz niezrozumiałe zwroty”.

DOMINIKA

MARIA, LAT 37

,,Uważam, że szkoła, nauczyciele oraz atmosfera jaka panuje na lekcjach sprawia, że łatwiej oswajamy się z językiem. Wszystko jest na jak najwyższym poziomie”.

MARIA, LAT 37

KARINA, LAT 29

,,Szkoła posiada profesjonalną kadrę nauczycielska, zajęcia odbywają się w dogodnych godzinach, lekcje są ciekawie prowadzone, małe grupy, co jest na plus ;)”.

KARINA, LAT 29

IWONA, LAT 62, ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

„Chodzę na indywidualną naukę języka angielskiego. Nauczyciel podchodzi do mnie z cierpliwością, powtarza lekcje do momentu zrozumienia przeze mnie danego materiału. Jestem zadowolona z postępów osiągniętych przeze mnie. Polecam Szkołę Języków Obcych RED BUS School!”

IWONA, LAT 62, ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

AGATA

„Uczęszczam na zajęcia indywidualne i jestem bardzo zadowolona, pełen profesjonalizm. Przemiła atmosfera. Po kilku miesiącach zapisałam do szkoły moje dzieci, są szczęśliwe i widzę postępy w ich nauce. Uwielbiają panią Agnieszkę.”

AGATA

MAGDALENA, LAT 22, JĘZYK ANGIELSKI INDYWIDUALNIE

„Miła atmosfera na zajęciach. Lektorzy zaangażowani w swoją pracę. Nowoczesna szkoła językowa..”

MAGDALENA, LAT 22

KRZYSZTOF, JĘZYK ANGIELSKI DLA DOROSŁYCH INDYWIDUALNIE

„Zajęcia fajne, dostosowane do słuchacza. Otwarta atmosfera bardzo fajny zespół. Prowadząca pracuje super, bardzo dokładnie, jest miła i uprzejma, stara się jak najwięcej nauczyć, bardzo uważnie słucha. Kącik z kawą i herbatą byłby bardzo wskazany, bo w czasie lekcji nieraz zasycha w gardle.”

KRZYSZTOF

KATARZYNA, LAT 47, GRUPA DIRECT

"Zajęcia są interesujące, wychodzą poza program z książki, angażują uczących się. Atmosfera jest bardzo przyjemna, a lektorka bardzo elastyczna i pomocna. Mogę polecić szkołę z czystym sumieniem. Z każdą lekcją robię postępy w nauce."

KATARZYNA, LAT 47

AGATA, LAT 37, ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

"Zajęcia z Panią Gosią prowadzone są bardzo profesjonalnie. Widzę duży postęp w nauce języka angielskiego. Atmosfera w szkole jest bardzo rodzinna. Zamierzam kontynuować kurs w kolejnym roku szkolnym. Polecam wszystkim szkołę Red Bus."

AGATA, LAT 37

MAGDALENA, LAT 53, GRUPA DIRECT

"Jestem bardzo zadowolona z formy zajęć języka angielskiego. Naukę zaczęłam od "zera". Forma nauczania metodą "DIRECT" pozwala osiągnąć szybkie postępy, a przy tym jest przyjemna i nie męcząca, biorąc pod uwagę wieczorną porę zajęć. Lektorzy na wysokim poziomie. Atmosfera w szkole bardzo przyjemna. Będę kontynuować naukę w następnym roku szkolnym."

MAGDALENA, LAT 53

DOMINIKA, GRUPA DIRECT

"Zajęcia są prowadzone w sposób interesujący, urozmaicony, ciekawy. Lektorzy są sympatyczni. W Red Bus School podobają mi się kameralne grupy. Podoba mi się również forma zajęć - konwersacje. Plusem są dyskusje - wprowadzone na naszą prośbę."

DOMINIKA

KINGA, LAT 38, ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

"Zajęcia są prowadzone w sposób interesujący. Na lekcji uczę się słówek, które zapamiętuje mimo iż nie powtarzam ich w domu, bo często nie mam czasu. Lektor prowadzi zajęcia interesująco, czas mija bardzo szybko, dużo mówię. Swoją naukę w szkole zaczęłam od "zera", bo nigdy wcześniej nie uczyłam się angielskiego, a po trzech latach mam zajęcia z lektorem (native speakerem), która prowadzi zajęcia tylko po angielsku i rozumiemy się bez problemu. Zamierzam kontynuować naukę w szkole i poleciłabym naukę języka w tej szkole znajomym."

KINGA, LAT 38