Metoda bezpośrednia

DLL-300x202Metoda Direct to nowoczesne wcielenie metody bezpośredniej, która ewoluowała wraz z rozwojem metodyki, a także potrzeb i oczekiwań uczniów. Metoda bezpośrednia jest szybka i skuteczna, pozwala każdemu osiągnąć bardzo dobre rezultaty.

Red Bus School to szkoła, która specjalizuje się w nauczaniu języków obcych metodą bezpośrednią – Direct. Jest to najlepsza metoda dla osób, które chcą przełamać barierę językową.

Stawiamy na jakość, dlatego kursy dla dorosłych w Red Bus odbywają się w niewielkich grupach do 8 osób. Zajęcia małych grupach zapewniają indywidualne podejście do każdego słuchacza i ścisłe dostosowanie kursu do jego potrzeb i zainteresowań. Lektorzy z kolei mają możliwość stałego monitorowania postępów i motywowania słuchaczy.

Prowadzimy zajęcia z 5 języków na każdym poziomie zaawansowania
Angielski   Niemiecki   Francuski   Hiszpański   Włoski

Naturalny proces

Metoda Direct naśladuje naturalny proces nauki języka, czyli taki, w jaki uczą się dzieci języka ojczystego. Najpierw uczymy rozumienia ze słuchu i mówienia, a dopiero potem czytania i pisania, stąd w metodzie dominują konwersacje. Pozwala to rozwinąć odpowiednie odruchy językowe i wykorzenić nawyk myślenia po polsku i tłumaczenia na język obcy, który bardzo utrudnia rozumienie ze słuchu i mówienie w naturalnym tempie.

Przełamanie bariery językowej

Metoda bezpośrednia kładzie duży nacisk na praktykę i pracę ustną – słuchanie i mówienie. Uczniowie zaczynają mówić w obcym języku już od pierwszych zajęć, a około 80% lekcji to praca ustna z lektorem, polegająca na kontrolowanym dialogu, w którym lektor zadaje pytania w oparciu o wprowadzone wcześniej słownictwo oraz zagadnienia gramatyczne. W ten sposób nowy materiał jest ćwiczony zarówno w praktyce jak i w odpowiednim kontekście. Najlepszym sposobem nauki języka jest po prostu mówienie nim. Słuchacze biorą aktywny udział w zajęciach, odpowiadając na pytania nauczyciela w pełnej formie tak, aby wydłużyć czas mówienia oraz ćwiczyć jak najwięcej słów i struktur gramatycznych.

Powtórka matką nauki

Regularne powtórki materiału sprzyjają zapamiętywaniu nowych słówek i konstrukcji gramatycznych oraz wyrabiają nawyk płynnego mówienia. Zaplanowany system powtórek wpisany w metodę Direct sprawia, że uczeń ma kilkukrotny kontakt z każdą partią materiału – poczynając od powtórki na początku każdej lekcji, poprzez czytania i lekcje gramatyczne, aż do powtórzenia większej całości przed egzaminem. Dzięki temu słuchacze zapamiętują szybko i na długo duże ilości nowego słownictwa i gramatyki.

Nie ma czasu na nudę

Szybkie tempo mówienia i prowadzenia zajęć przez lektorów sprawia, że uczeń nie ma czasu się nudzić, co z kolei sprzyja koncentracji i lepszemu zapamiętywaniu, a dodatkowo uczeń oswaja się z naturalnym tempem mówienia.

Szybsze efekty

Maksymalne wykorzystanie czasu lekcji sprawia, że możemy przerobić więcej materiału na zajęciach, a co za tym idzie przyspieszyć naukę.

Brak zadań domowych

Ponieważ Metoda Direct opiera się na konwersacjach, większość pracy odbywa się na zajęciach i nie ma zadań domowych. Studentom chcącym pracować także w domu oferujemy bezpłatny dostęp do platformy e-learningowej.

Wybierz język dla siebie

Metodą Direct możesz uczyć się języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i francuskiego.

Przyjdź na lekcję próbną i przekonaj się sam, jak działa Metoda Direct!

W cenie kursu otrzymasz

  • test i rozmowę kwalifikacyjną
  • stronę internetową stworzoną dla Twojej grupy na platformie e–redbus
  • indywidualne konsultacje z lektorami na życzenie
  • certyfikat ukończenia kursu
  • kontakt e-mailowy z lektorami (przesyłanie prac domowych, sprawdzanie esejów, dodatkowa pomoc)
  • mnóstwo dodatkowych materiałów edukacyjnych

Kursy ogólne: cennik

Poziom: A1-A2-B1

Grupy Standard 6-8 osób

Cena za kurs (134 x 45 min): 2340 zł
Cena za miesiąc (2 x 90 min): 234 zł

Grupy Mini 3-4 osoby

Cena za kurs (134 x 45 min): 3040 zł

Poziom: B2-C1-C2

Grupy Standard 6-8 osób

Cena za kurs (134 x 45 min): 2490 zł
Cena za miesiąc (2 x 90 min): 249 zł

Grupy Mini 4-5 osoby

Cena za kurs (134 x 45 min): 3140 zł

Kursy Ogólne organizowane są na poziomach A1-A2-B1

Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 90 min.

Czas realizacji 134 godziny lekcyjne

Zajęcia prowadzone są w grupach 6-8 osobowych

Kursy Ogólne organizowane są na poziomach B2-C1-C2

Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 90 min.

Czas realizacji 134 godziny lekcyjne

Zajęcia prowadzone są w grupach 6-8 osobowych

Opinie:

DIANA, LAT 26

„Jestem bardzo zadowolona i usatysfakcjonowana poziomem i sposobem nauki. Kadra nauczycielska jest bardzo profesjonalna. Należy również dodać, że w szkole językowej RED BUS School panuje bardzo domowa atmosfera, co przekłada się na chęć uczęszczania na dalsze zajęcia”.

DIANA, LAT 26

OLAF, LAT 35

,,Nacisk na mówienie po angielsku, ograniczenie mówienia po polsku do minimum. Małe grupy, miła atmosfera.”

OLAF, LAT 35

ALEKSANDRA

,,Opinia pozytywna. Nie mam żadnych zastrzeżeń – nauczyciele bardzo dobrzy, sale odpowiednie i bardzo miłe. Polecam.

ALEKSANDRA

BARBARA, LAT 52

„Jestem bardzo zadowolona ze szkoły języka, nauczanie języka angielskiego odbywa się bardzo profesjonalnie, nauczyciele są profesjonalistami. Poleciłabym każdemu szkołę językową RED BUS School w 100%”.

BARBARA, LAT 52

AGATA

„Charakter zajęć odpowiada moim oczekiwaniom, to, że zajęcia w 90% polegają na ciągłym rozmowom, powoduje przełamanie bariery językowej oraz bardzo utrwala mowę w obcym języku”.

AGATA

DOMINIKA

,,Przyjazna, miła atmosfera. Plusem jest kameralna grupka (do siedmiu osób). Metoda oparta ma konwersacji jest bardzo skuteczna. Lektorzy tłumaczą cierpliwie gramatykę oraz niezrozumiałe zwroty”.

DOMINIKA

MARIA, LAT 37

,,Uważam, że szkoła, nauczyciele oraz atmosfera jaka panuje na lekcjach sprawia, że łatwiej oswajamy się z językiem. Wszystko jest na jak najwyższym poziomie”.

MARIA, LAT 37

KARINA, LAT 29

,,Szkoła posiada profesjonalną kadrę nauczycielska, zajęcia odbywają się w dogodnych godzinach, lekcje są ciekawie prowadzone, małe grupy, co jest na plus ;)”.

KARINA, LAT 29

IWONA, LAT 62, ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

„Chodzę na indywidualną naukę języka angielskiego. Nauczyciel podchodzi do mnie z cierpliwością, powtarza lekcje do momentu zrozumienia przeze mnie danego materiału. Jestem zadowolona z postępów osiągniętych przeze mnie. Polecam Szkołę Języków Obcych RED BUS School!”

IWONA, LAT 62, ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

AGATA

„Uczęszczam na zajęcia indywidualne i jestem bardzo zadowolona, pełen profesjonalizm. Przemiła atmosfera. Po kilku miesiącach zapisałam do szkoły moje dzieci, są szczęśliwe i widzę postępy w ich nauce. Uwielbiają panią Agnieszkę.”

AGATA

MAGDALENA, LAT 22, JĘZYK ANGIELSKI INDYWIDUALNIE

„Miła atmosfera na zajęciach. Lektorzy zaangażowani w swoją pracę. Nowoczesna szkoła językowa..”

MAGDALENA, LAT 22

KRZYSZTOF, JĘZYK ANGIELSKI DLA DOROSŁYCH INDYWIDUALNIE

„Zajęcia fajne, dostosowane do słuchacza. Otwarta atmosfera bardzo fajny zespół. Prowadząca pracuje super, bardzo dokładnie, jest miła i uprzejma, stara się jak najwięcej nauczyć, bardzo uważnie słucha. Kącik z kawą i herbatą byłby bardzo wskazany, bo w czasie lekcji nieraz zasycha w gardle.”

KRZYSZTOF